• 2015-02-04

Otwarte wykłady w Concordia Design

5 lutego o godz. 18.00 w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Bernady, kuratorką I w Polsce Festiwalu Tkanin. Wykład z jej udziałem będzie poświęcony różnym aspektom użycia tkaniny w projektowaniu.

Design Open, spotkanie z Małgorzatą Bernady (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design Open, spotkanie z Małgorzatą Bernady (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolejne poprowadzą m.in. architektka Jolanta Starzak, a po targach designu w Mediolanie przegląd trendów zrobi Ewa Voelkel Krokowicz, właścicielka Concordia Design.

Małgorzata Bernady, z wykształcenia historyk sztuki, od lat zajmuje się wnętrzarstwem i stylizacjami. Tkanina to jej żywioł, a wszystkie konteksty jej użycia zna od podszewki. Bywa łącznikiem na linii producent mebli – projektant –producent tkanin, dlatego tak dobrze rozumie wszystkie zależności, potrzeby i możliwości środowiska.

Analizuje trendy tekstylne i w kwestii tkanin doradza takim firmom jak Mable VOX, NOTI, ARIS, ISTE i innym. Podczas spotkania w Concordia Design Małgorzata Bernady opowie o aspektach użycia tkaniny w projektowaniu. Na pewno pojawią się takie wątki jak tkanina w architekturze, w modzie, w branży meblowej, w scenografii oraz tkanina a nowe technologie.

Kuratorka I Festiwalu Tkanin w Concordia Design, obecnie pracuje nad druga edycją, która odbędzie się jesienią 2015 roku. Concordia Design jako centrum designu działające od ponad trzech lat w Poznaniu jest platformą współpracy projektantów, przedsiębiorców i ekspertów opartą o unikalny model łączący promocję designu z edukacją i konsultingiem. Kilka razy w roku prezentuje ciekawe wystawy promujące polskie i europejskie wzornictwo.

Design Open – wykład z Małgorzatą Bernady
5 lutego 2015 roku
Concordia Design w Poznaniu

Dodaj komentarz