Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki

W ramach festiwalu Literacki Sopot Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki na oryginalny scenariusz słuchowiska dla dzieci. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 marca.

Literacki Sopot, logo (źródło: materiały prasowe)

Literacki Sopot, logo (źródło: materiały prasowe)

 

Ogłaszając ten konkurs, chcemy stworzyć nowe formy dla dzieci, które obudzą w nich fascynację teatrem dźwięku. Twórczość dla dzieci na ogół skupia się na formie wizualnej, której dźwięk jedynie towarzyszy. Tym razem chcielibyśmy, żeby odegrał główną rolę. Nie stawiamy autorom żadnych ograniczeń tematycznych i formalnych. Dzikie dźwięki mogą żyć za górami, za lasami, ale też w bloku obok. Można je usłyszeć w spokojną noc nad jeziorem, ale i w zatłoczonym metrze. Dzikie dźwięki żyją wszędzie, trzeba je tylko umieć usłyszeć.

Organizatorzy konkursu

Prace, które należy nadesłać do 20 marca 2015 roku, oceni profesjonalne jury w składzie: Barbara Gawryluk (dziennikarka Polskiego Radia Kraków, autorka książek dla dzieci), Janusz Kukuła (reżyser, dyrektor Teatru Polskiego Radia), Romuald Wicza-Pokojski (reżyser, dyrektor Miejskiego Teatru Miniatura) i Grzegorz Wasowski (dziennikarz muzyczny, autor piosenek i tekstów satyrycznych, Wydawnictwo Wasowscy). Jury przyzna nagrody pieniężne, a wyróżnione prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.

Dodatkowo zwycięska praca będzie brała udział w konkursie zamkniętym organizowanym wspólnie z Teatrem Miniatura i Teatrem Polskiego Radia na realizację słuchowiska. Nagrodą w konkursie zamkniętym – poza nagrodą pieniężną – będzie realizacja słuchowiska w studiu Teatru Polskiego Radia, emisja na antenie Polskiego Radia oraz wydanie słuchowiska na płytach winylowych i w wersji elektronicznej przez Miejski Teatr Miniatura.

Konkurs Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki
Zgłoszenia do 20 marca 2015 roku
Festiwal Literacki Sopot
Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Dodaj komentarz