• 2015-02-04

Dwa wieczory ze spektaklami Polskiego Teatru Tańca

6 i 7 lutego zespół Polskiego Teatru Tańca zaprezentuje 4 spektakle choreografów z Izraela, Polski i Japonii. Zostaną pokazane w hali MP2 w Poznaniu.

„Nondescript”, chor. Urszula Bernat-Jałocha (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nondescript”, chor. Urszula Bernat-Jałocha (źródło: materiały prasowe organizatora)

6 lutego widzowie będą mogli obejrzeć Już się zmierzcha w choreografii Ewy Wycichowskiej oraz Nonderscript autorstwa Urszuli Bernat-Jałochy. W przedstawieniu Dyrektorki Polskiego Teatru Tańca odnajdziemy inspirację słynną bergmanowską sceną gry o życie ze Śmiercią w Siódmej pieczęci. Wyrafinowany pojedynek, jaki toczą bohaterowie z nadludzkich rozmiarów postacią uosabiającą Śmierć, u Ewy Wycichowskiej kończy się przekornie i paradoksalnie optymistycznie, budując refleksje dotyczące prawdziwej siły i nadziei. W przedstawieniu Urszuli Bernat-Jałochy człowiek pokazany jest jako bezosobowy, androgeniczny materiał złożony z ciała i jego nieograniczonych możliwości. Autorka spektaklu balansuje na niedookreślonej i dyskusyjnej granicy między pojęciami płeć i gender. Prezentując zjawisko zacierania się płci, zwraca uwagę na wiążące się z nim ryzyko dehumanizacji.

7 lutego wieczór PTT pokaże przedstawienia Open Field w choreografii izraelskiego artysty Nadara Rosano oraz Tysiąc kolorów w choreografii Takako Matsudy. Spektakl Rosano jest próbą nakreślenia granic wolności jednostki w społeczeństwie. Japońska choreografka porusza natomiast w swoim tytule problem nieodwracalnego przemijania, którego nie dostrzegamy w codziennej bieganinie. Przedstawienie powstało do muzyki Fryderyka Chopina.

Polski Teatr Tańca
Już się zmierzcha
, chor. Ewa Wycichowska
Nondescript, chor. Urszula Bernat-Jałocha
6 lutego 2015 roku, godz. 19.00
Open field, chor. Nadar Rosano
Tysiąc kolorów, chor. Takako Matsuda
7 lutego 2015 roku, godz. 19.00
MP2 w Poznaniu

Dodaj komentarz