• 2015-02-04

Świat daleki…tak bliski

Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza 8 lutego do Multimedialnej Galerii Obrazu w WOK Stara Kopalnia na wernisaż, podczas którego swoje fotografie zaprezentuje Piotr Chwaja.

Piotr Chwaja, „Świat tak daleki...tak bliski..." (źródło: materiały prasowe)

Piotr Chwaja, „Świat daleki...tak bliski..." (źródło: materiały prasowe)

Oglądając zdjęcia, często podziwiamy przedstawiony na nich świat. Zachwycamy się pięknem przyrody, wyjątkową grą kolorów, niezwykłym, wprost bajecznym widokiem pejzaży. Podziwiamy zastanawiając się niejednokrotnie, czy ten świat istnieje naprawdę, czy to tylko zręczna sztuczka dokonana z wykorzystaniem programu graficznego. Ten świat wydaje się być tak daleki od naszej codziennej rzeczywistości. A jednak to świat, który nas otacza. To tylko magiczne oko aparatu wydobywa jego uroki i blaski.

Aparat fotograficzny to narzędzie, dzięki któremu rejestrujemy obrazy. Są one często tak niezwykłe, bo oddają nie tylko kształty przedmiotów. Fotograf, tworząc kadr, zawiera w nim swoje odczucia, starając się pokazać piękno, jakie trochę widzi, a trochę w nim tkwi. Zdjęcie to połączenie ducha miejsca fotografowanego i ducha osoby fotografującej. Oglądając zdjęcia poznajemy ich autora oraz jego Świat. Świat, tak daleki…tak bliski…

Piotr Chwaja, Świat daleki…tak bliski…
8 lutego 2015 roku, godz. 17.00
Multimedialna Galeria Obrazu
Wałbrzyski Ośrodek Kultury Stara Kopalnia

Dodaj komentarz