• 2015-02-04

Ørganek w Zmianie Klimatu

7 lutego o godzinie 19.00 w białostockiej Zmianie Klimatu wystąpi Tomasz Organek, laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Mateusz Trójki 2014 oraz Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego przyznana w roku 2014.

Ørganek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ørganek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ørganek – klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox’a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.

Album Głupi zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rock’a definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu.

Ważniejsze wyróżnienia:

  • Mateusz Trójki (debiut – album GŁUPI)
  • Nagroda im. Grzgorza Ciechowskiego 2014 (za album GŁUPI )
  • Fryderyk 2006 (Nowa Twarz Fonografii)
  • Top Trendy 2010 (nagroda Jury)
  • WOW! Orange Award 2011 (nagroda Jury)

Ørganek – koncert
7 luty 2015 roku
Zmiana Klimatu
Białystok

Dodaj komentarz