• 2015-02-04

Królewna Śnieżka w rytmie tanga

8 lutego Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza dzieci powyżej 5 roku życia na spektakl Królewna Śnieżka w reż. Ireneusza Maciejewskiego.

 Teatr Lalki i Aktora, „Królewna Śnieżka" (źródło: materiały prasowe)

Teatr Lalki i Aktora, „Królewna Śnieżka" (źródło: materiały prasowe)

Przedstawienie opowiada historię próżnej, zapatrzonej bezgranicznie w swoją urodę Królowej, która pragnie zabić za pomocą czarnej magii piękniejszą od siebie pasierbicę – Królewnę Śnieżkę. Na pomoc skrzywdzonej Śnieżce przychodzą Krasnoludki. Po kilku próbach cel Królowej zostaje osiągnięty, ale radość władczyni nie trwa długo. Śnieżka ponownie zostaje ocalona, a zło – ukarane.

Spektakl dotyka problemu ludzkiej kondycji moralnej. Staje się nie tylko opowieścią o klasycznej walce dobra ze złem, ale również historią o miłości, która od prawieków wciąż jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka. Nienawiść i miłość przeplatają się wzajemnie, ale to dobro zawsze zwycięża.

Inscenizacji nieodłącznie towarzyszy leitmotiv w rytmie tanga, symbolizujący między innymi walkę dobra ze złem. Scenografia i precyzyjny ruch sceniczny aktorów przeniosą widza w tajemniczy świat baśni – pełen czarów i barwnych postaci.

scenariusz: Dominika Miękus
reżyseria: Ireneusz Maciejewski
scenografia: Dariusz Panas
muzyka: Piotr Klimek
ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska
obsada: Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Urszula Raczkowska, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Spektakl Królewna Śnieżka
8 lutego 2015 roku, godz. 12.30
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz