Spontaniczna architektura – fotografia i muzyka

8 lutego we Wrocławskim Klubie Formaty odbędzie się Wernisaż z Muzyką: Spontaniczna architektura – Jagoda Malanin, wystawa fotografii oraz koncert ElectricDunk vs.Sedai.

„Spontaniczna Architektura", plakat (źródło: materiały prasowe)

„Spontaniczna Architektura", plakat (źródło: materiały prasowe)

Jagoda Malanin, absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia, iberystka. Studiowała także na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Porto. Mieszka we Wrocławiu, specjalizuje się w fotografii i videoinstalacji. Pracuje nad konceptem architektury spontanicznej.

Spontaniczna architektura, to termin z pogranicza socjologii i teorii architektury. Obejmuje on te formy architektoniczne, powstałe niejako na uboczu, dzięki działalności człowieka. W fotografii interesuje mnie, to co pojawia się zupełnie przypadkowo, układy geometryczne, czy samorzutne instalacje, które istnieją wyłącznie w danym momencie, bez wyraźniej przyczyny. Przywiązuję się do nich i je sobie przywłaszczam, po to, by mówić o własnych przeżyciach. Wystawa obejmuje dyplom zrealizowany na ASP we Wrocławiu, jak i inne, późniejsze prace.

(Jagoda Malanin)

ElectricDunk vs. Sedai – dwóch niezależnych producentów muzycznych ze Zgorzelca. Obaj tworzą swą autorską muzykę, z obszaru szeroko pojętych nowych brzmień, już od dobrych kilku lat. W takiej konfiguracji zadebiutowali na Ochla Open Air Festiwal w Zielonej Górze w roku 2006. Tam całkiem dobrze sprawdziła się formuła live-actu jako swoistej muzycznej bitwy, podczas której na żywo wykonują naprzemiennie własne kompozycje reagując na klimat zadany przez poprzednika oraz stale wymieniając energię z publicznością. Niezależnie od innym swych muzycznych działań nadal chętnie występują w duecie. Wspólnie mieli przyjemność grać między innymi w Niemczech (MOXXOM Open Air Festival, FOKUS Festival), a także we Wrocławiu.

Wernisaż z Muzyką: Spontaniczna architektura – Jagoda Malanin
8 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Wrocławski Klub Formaty

Dodaj komentarz