• 2015-02-03

Skóra – uwiecznianie ludzkich emocji

Od 30 stycznia do 15 marca we wrocławskiej galerii Awangarda BWA odbędzie się wernisaż Skóra. Zbiorowa wystawa przybliży prace 16 artystów, głównie fotografów, którzy swoje obiektywy kierują zarówno na siebie, jak i najbliższe otoczenie. O fotograficznej wrażliwości, uchwyceniu w obrazie granicy pomiędzy tym, co akceptowalne, a tym czego się boimy.

Wystawa „Skóra” odbędzie się we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Skóra” odbędzie się we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skóra to wyjątkowa powierzchnia usytuowana na styku wnętrza z zewnętrzem, powłoka ograniczająca ciało a zarazem czyniąca je widzialnym. Ten największy organ ciała pośredniczy w wymianie pomiędzy organizmem, a tym wszystkim, co poza nim.

Prace artystów zaprezentowanych na wystawie łączy temat skóry, za każdym razem innej, silnie powiązanej z emocjami, zależnej od jednostkowych doświadczeń. Artyści kierują obiektyw na osobę, zarówno jej podmiotowość i tożsamość jak i to, co na nią się nakłada – rodzinę, bliskich, dom, relacje.

W 2013 roku Skóra była prezentowana w Maison de la Photographie w Lille – wystawa w galerii Awangarda pojawia się w poszerzonej o nowe prace i artystów odsłonie.

Wernisaż Skóra
Artyści: Kaśka Bogacz, Arnau Vidal Cascalló, Lena Dobrowolska, Emilia Gumańska, Justyna Fedec, Marta Gniewkowska, Kamil Graliński, Agata Kalinowska, Monika Kotecka, Karolina Poryzała,Łukasz Rusznica, Kama Sokolnicka, Krzysztof Solarewicz, Karolina Zajączkowska, Filip Zawada
Kuratorzy: Anna Mituś, Łukasz Rusznica
Od 30 stycznia do 15 marca 2015 roku
Galeria Awangarda BWA we Wrocławiu

Dodaj komentarz