Walentynkowy Etnokalendarz: magnetyzm

7 i 8 lutego Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do udziału w kolejnych warsztatach rodzinnych z cyklu Etnokalendarz. W związku ze zbliżającym się dniem św. Walentego, tym razem uczestnicy zajmą się tematem Magnetyzmu.

„Tańcząca para" – fragment zabawki ruchomej (tracza). Wola Dębowiecka, pow. Jasło, 1972 r. Fot. Jacek Kubiena (źródło: materiały prasowe)

„Tańcząca para" – fragment zabawki ruchomej (tracza). Wola Dębowiecka, pow. Jasło, 1972 r. Fot. Jacek Kubiena (źródło: materiały prasowe)

Uczestnicy będą mogli spojrzeć na świat od strony mechanizmów przyciągania i odpychania. Odkryją gry słów i znaków pomocne w nawiązywaniu bliższych relacji. Poznają dawne i współczesne piosenki o miłości. Skonstruują kompas pomocny w znalezieniu drogi do bliskiej osoby. Na zakończenie czeka ich ćwiczenie umiejętności składania życzeń i praca nad prezentem od serca.

Jak zawsze, w spotkaniu pomogą naukowcy z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, wraz z którymi już od kilku miesięcy uczestnicy Etnokalendarza przyglądają się muzealnej kolekcji, szukając odpowiedzi na pytania z zakresu optyki, biofizyki i astronomii. Pod lupę biorą oni zgromadzone w Muzeum przedmioty, które mówiąc wiele o obyczajach, wierzeniach, sposobach i powodach zdobienia, są także źródłem informacji o świecie atomów.

Etnokalendarz, Magnetyzm
7 lutego 2015 roku, godz. 13.00–16.00
8 lutego 2015 roku, godz. 11.00–14.00
Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Dodaj komentarz