Nowa wystawa Agaty Kosmali w Food Art Gallery

Agata Kosmala, uznana wrocławska artystka, zakończyła prace nad nowym cyklem obrazów. Od 1 lutego można je obejrzeć oraz kupić w Food Art Gallery we Wrocławiu.

Agata Kosmala, „Pomiędzy" (źródło: materiały prasowe)

Agata Kosmala, „Pomiędzy" (źródło: materiały prasowe)

Wystawa Pomiędzy Agaty Kosmali, zaprezentowana w Food Art Gallery, jest próbą poszukiwania stanu pomiędzy kolorami i smakami – stąd nazwa ekspozycji. Artystka sięga do języka abstrakcji, który niczego nie określa, a jedynie subtelnie sugeruje.

W moich obrazach zapraszam na wędrówkę po tonacjach i walorach barw. Na płótnach dominuje jeden kolor, ale można w nim odkryć wiele subtelności i odcieni – od zimnych po ciepłe. Dokładnie ta przestrzeń miedzy nasyconą barwą, a rozmytą częścią jest tematem wystawy pomiędzy. Chcąc ująć sens jednym zdaniem, można powiedzieć, że jest to próba odkrycia nowego znaczenia dla koloru i jego smaków, które w swej naturze są bardzo ulotne.

Autorka wystawy, Agata Kosmala

Agata Kosmala jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej dzieła były pokazywane m.in. na wystawach w Toronto, Paryżu czy Erywaniu, a w Polsce – w Warszawie, Częstochowie, Wrocławiu czy Poznaniu. Jej prace zostały wielokrotnie uznane w amerykańskiej galerii sztuki Saatchi. Zdobyła także wyróżnienie w Ogólnopolskiej Wystawie Marynistycznej Barwy Morza w Gdyni.

Dobór miejsca pod wernisaż nowego cyklu prac artystki nie jest przypadkowy. Food Art Gallery to restauracja aspirująca do klasy fine dining, będąca jednocześnie galerią sztuki współczesnej. To pierwsze takie miejsce we Wrocławiu.

Czujemy się lokalnymi patriotami i chcemy aktywnie uczestniczyć w kulturalnym rozwoju miasta. Chcemy podkreślać fakt, iż we Wrocławiu pracuje wiele zdolnych i docenionych nie tylko lokalnie artystów, działających aktywnie na rynku sztuki. Pomysł współpracy z Agatą Kosmalą wziął się z chęci wyróżnienia, nagłośnienia tak niezwykłej, utalentowanej kobiecej osobowości wywodzącej się z naszego rodzimego rynku sztuki.

Anna Gendaj, właścicielka restauracji

Agata Kosmala nie jest pierwszą artystką, z którą Food Art Gallery nawiązało współpracę. Promowaniem lokalnych talentów restauracja zajmuje się od początku istnienia. Swoje prace wystawiały tu wcześniej inne uznane malarki, jak XY Anka Mierzejewska oraz Edyta Duduś.

Agata Kosmala, Pomiędzy
Od 1 lutego do 30 kwietnia 2015 roku
Food Art Gallery
Wrocław

Dodaj komentarz