Czułe czytanki z Pocztą

1 lutego w warszawskiej księgarni Czuły Barbarzyńska odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Czułe Czytanki dla najmłodszych. Tym razem tematem będzie książka Poczta, Stefana i Franciszki Themersonów.

Franciszka i Stefan Themerson, „Poczta" (źródło: materiały prasowe)

Franciszka i Stefan Themerson, „Poczta" (źródło: materiały prasowe)

Opublikowana przez Wydawnictwo Widnokrąg Poczta autorstwa legendarnego małżeństwa Stefana i Franciszki Themersonów będzie gościem na Czułych Czytankach, które zainaugurują tegoroczny sezon spotkań z najmłodszymi w księgarni Czuły Barbarzyńca.

Poczta to dzieło Stefana i Franciszki Themersonów, zaliczających się do jednych z najbardziej znanych polskich awangardowych artystów XX w. Themersonowie traktowali młodego czytelnika poważnie, ich książki miały wprowadzać w świat wiedzy i nauki, dotąd zarezerwowanej dla dorosłych, przyjaźnie objaśniać go słowem i ilustracją. Poczta to książka popularyzująca wiedzę z dziedziny techniki, jednak sama w sobie jest również małym dziełem sztuki. Współczesnemu czytelnikowi, który codziennie korzysta z osiągnięć najnowszych technologii, przybliży historię poczty oraz drogę rozwoju komunikowania się ludzi.

Spotkanie poprowadzi Dominika Turowicz

Czułe Czytanki z Pocztą
1 lutego 2015 roku, godz. 12.00
Księgarnia Czuły Barbarzyńca
Warszawa

Dodaj komentarz