• 2015-01-29

Księga Dżungli w Teatrze Lalki i Aktora

1 lutego Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na muzyczno-taneczny spektakl Księga Dżungli w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Jarosława Stańka.

„Księga Dżungli", Teatr Lalki i Aktora (źródło: materiały prasowe)

„Księga Dżungli", Teatr Lalki i Aktora (źródło: materiały prasowe)

Historia chorego chłopca, któremu mama czyta w szpitalu magiczne przygody Mowgliego – dziecka wychowywanego przez wilki w wielkiej i pełnej niebezpieczeństw dżungli – posłużyła twórcom jako pretekst do podróży w świat teatru ruchu, obrazu i dźwięku. Spektakl ukazuje dżunglę jako zbiór praw, poruszając przy tym problemy wyizolowania jednostki oraz poszukiwania tożsamości i miejsca na świecie.

Opowiedziany za pomocą tańca, pantomimy i ruchu odzwierciedla życie i zachowanie zwierząt w dżungli. Pulsująca dzikim rytmem natura daje się odczuć nie tylko poprzez ruch sceniczny czy muzykę, ale również projekcje, które przenoszą widzów w tajemniczy i magiczny świat. A gdyby dżunglą stało się miasto? A tygrys Shir-Khan polujący na Mowgliego obrazował lęki i słabości?

scenariusz i teksty piosenek: Jerzy Jan Połoński
reżyseria: Jerzy Jan Połoński i Jarosław Staniek
choreografia: Jarosław Staniek
muzyka: Michał Kowalczyk
scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska
projekcje: Dawid Kozłowski
obsada: Anna Jezierska, Urszula Raczkowska, Bożena Oleszkiewicz, Jakub Grzybek, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Księga Dżungli według Rudyarda Kiplinga
1 lutego 2015 roku, godz. 12.30
Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz