• 2015-01-29

Martyna Majewska i kolorowe pajęczyny w Centrum Sztuki WRO

Kolejny Niedzielny Poranek Filmowo-Warsztatowy w Centrum Sztuki WRO to warsztaty osnute pajęczymi sieciami. Prowadząca, Martyna Majewska, zaprasza 1 lutego.

Kolorowe pajęczyny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolorowe pajęczyny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kto się boi pająków? Kto kiedyś trzymał pająka za nogę? Czego możemy się nauczyć od dzielnych tkaczy skomplikowanych sieci?

Na zakończenie ferii Centrum Sztuki WRO zapraszają na wyjątkowy Poranek Filmowy, z udziałem Martyny Majewskiej, działającej na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Artystka, na pokaz, przygotuje specjalny zestaw wybranych filmów, a później zaprosi na działania twórcze i ruchowe inspirowane tematem projekcji – pajęczymi sieciami w różnorodnych formach.

Organizatorzy zaplanowali pokaz filmów, slajdów i barwnych przestrzennych realizacji – inspirację do skojarzeń, snucia fantazji i rozmowy. Po seansie odbędzie się warsztat Sieci i ich twórcy gdzie uczestnicy będą tkać kolorowe sieci. Punktem zaczepienia, jak w naturze, może być dosłownie wszytko w przestrzeni Centrum Sztuki WRO (włączając rodziców).

Martyna Majewska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. Jest autorką kilkunastu spektakli oraz warsztatowych projektów teatralnych i filmowych. Zwolenniczka interdyscyplinarności i pracy warsztatowej. Ulubione środki wyrazu to zabawa z kiczem i groteską.

Kolorowe Pajęczyny z Martyną Majewską
Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe
1 lutego 2015 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO
Wrocław

Dodaj komentarz