• 2015-01-29

Po Serenie czas na więcej – Druga szansa Susanne Bier w kinach

Druga szansa to kolejny po Serenie film Susanne Bier, reżyserki nagrodzonego Oscarem oraz Złotym Globem W lepszym świecie. Premiera Drugiej szansy 27 lutego.

„Druga szansa”, reż. Susanne Bier (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Druga szansa”, reż. Susanne Bier (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Andreas (Nikolaj Coster-Waldau) i Simon (Ulrich Thomsen), detektywi, a zarazem najlepsi przyjaciele, prowadzą całkowicie odmienny tryb życia. Simon – świeżo upieczony rozwodnik spędza większość czasu na upijaniu się w lokalnym klubie ze striptizem, podczas gdy Andreas wiedzie poukładane życie z piękną żoną i synem. Pewnego dnia policjanci zostają wezwani na interwencję do patologicznej rodziny. Andreas i Simon stają się świadkami szokującego przykładu zaniedbania, gdy w szafie znajdują płaczące dziecko. Niebawem działania, które w akcie desperacji podejmie główny bohater okażą się wynikiem rozpaczliwej sytuacji, w jakiej znajdzie się jego rodzina.

Druga szansa to bardzo poruszający i dopracowany wizualnie portret ludzi, którzy muszą się zmierzyć z prawdziwą tragedią. To film o tych, którym wydawało się, że bez mrugnięcia okiem są w stanie wskazać różnicę między tym co dobre, a tym co złe. To również obraz podejmujący znacznie więcej niż trudne pytania o moralnie nieprzekraczalne granice. Pozwala na nowo zdefiniować i odkryć sens człowieczeństwa w niezwykle spokojny i stonowany sposób. Reżyserka stworzyła bardzo przejmujący obraz w którym pokazuje jak szybko odrzucamy przyjęte wartości, gdy życie które znamy nagle zostaje przewrócone do góry nogami.

Druga szansa
Reżyseria: Susanne Bier
Scenariusz: Anders Thomas Jensen
Obsada: Nikolaj Coster-Waldau, Maria Bonnevie, Ulrich Thomsen, Lykke May Andersen, Nikolaj Lie Kaas
Dystrybutor: Hagi Film
Premiera: 27 lutego 2015 roku

Dodaj komentarz