• 2015-01-28

SMAK czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina – Ziarno prawdy

31 stycznia w Kinie Pod Baranami w Krakowie odbędzie się piąte Spotkanie Młodych Amatorów Kina SMAK. Tym razem pokazany będzie polski film Ziarno prawdy.

„Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a po pokazie odbędzie się rozmowa o filmie.

Ziarno prawdy, najnowszy film Borysa Lankosza (reżysera m.in. nagradzanego Rewersu), to ekranizacja bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego.

W rolę głównego bohatera, prokuratora Teodora Szackiego, wcielił się Robert Więckiewicz, jeden z najciekawszych polskich aktorów, znany z ról w takich filmach, jak Wałęsa, Pod Mocnym Aniołem czy W ciemności. Towarzyszą mu: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Zohar Strauss, a także Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński i Arkadiusz Jakubik.

Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Bielan, współtwórca nagrodzonego Oscarem za zdjęcia Życia Pi. Muzykę skomponował Abel Korzeniowski, dwukrotnie nominowany do nagrody Złotego Globu autor ścieżki dźwiękowej m.in. do Samotnego mężczyzny Toma Forda oraz wyreżyserowanego przez Madonnę W.E. Królewskiego romansu.

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i – w luźnej atmosferze – o nich rozmawiać.

„Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz (źródło: materiały prasowe organizatora)

SMAK czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
Ziarno prawdy, reż. Borys Lankosz
31 stycznia 2015 roku, godz. 10.00

Dodaj komentarz