Konkurs Wytyczanie Drogi na najlepszy polski film

Do 15 lutego można zgłosić film do Konkursu Głównego Wytyczanie Drogi  Konkursu Polskich Filmów Fabularnych oraz sekcji From The Gut.  8. edycja Festiwalu Off Plus Camera  odbędzie się od 1 do 10 maja.

Without a box (źródło: materiały prasowe organizatora)

Without a box (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmy należy zgłaszać poprzez platformę: Withoutabox, która jest otwarta dla filmowców z całego świata. O co toczy się gra? Konkurs Główny Wytyczanie Drogi to główna sekcja Festiwalu skierowana do reżyserów stawiających początkowe kroki w kinematografii. Zgłosić należy swój pierwszy bądź drugi pełnometrażowy film.

Krakowska Nagroda Filmowa w wysokości 100 tys. USD przypadnie twórcy najlepszego obrazu, o czym zadecyduje międzynarodowe jury. Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 12 produkcji.

Międzynarodowi jurorzy przyznają również Polski Noble Filmowy – nagrodę (100 tys. PLN) dla najlepszego polskiego filmu. Głównym celem sekcji Konkurs Polskich Filmów Fabularnych jest promocja, tego co najlepsze w polskim kinie.

Zakwalifikowane produkcje to przegląd najciekawszych zjawisk i trendów, jakie pojawiły się w polskiej kinematografii na przestrzeni ostatniego roku. O zwycięski laur powalczy 10 polskich filmów.

Prowokujące, mocne, nie pozwalające widzowi przejść obok nich obojętnie, a zarazem najnowsze, najodważniejsze i najlepsze. To filmy, które widzowie obejrzą w sekcji From The Gut, która stanowi wizytówkę niezależnego amerykańskiego kina.

8. edycja Festiwalu Off Plus Camera
Od 1 do 10 maja 2015 roku
Kraków

Dodaj komentarz