• 2015-01-27

Warsztaty animacji w Białymstoku

Od 2 do 6 lutego w Galerii Arsenał w Białymstoku odbędą się warsztaty tworzenia filmu animowanego, w ramach cyklu Razem znaczy więcej, czyli w jedności siła. Warsztaty poprowadzi Piotr Ludwik.

„On-off", reż. Piotr Ludwik (źródło: materiały prasowe organizatora)

„On-off", reż. Piotr Ludwik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Ludwik (ur. 1988 r.). W 2007 roku razem z Sebastianem Łukaszukiem zrobił swój pierwszy, mocno amatorski film animowany Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. Film zdobył I nagrodę w konkursie TV Kino Polska – Offowe Odkrycie roku Dzięki temu filmowi rozpoczęła się jego przygoda z pracownią animacji na Poznańskiej ASP.

Przygoda zakończyła się w 2010 roku. Potem dalej tworzył animację, już trochę mniej amatorską. W tym samym roku wziął udział w kursie animacji lalkowej, organizowanym przez Łódzkie studio Se-ma-for. Następnie powrócił do Białegostoku, dzięki sprzętowej pomocy Se-ma-fora przerobił swój pokój na plan filmowy i stworzył plastelinową animację pt. ON/OFF.

Film okazał się na tyle nieamatorski, że był pokazany m.in. na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Następnie pracował już zupełnie nieamatorsko w studiu Se-ma-for jako animator przy produkcji serialu dla dzieci pt. Zajączek Parauszek. Potem na chwilę został przeniesiony do działu scenografii, gdzie brał udział w tworzeniu dekoracji do norweskiej animacji pt. Solan and Ludwig, po czym powrócił na plan Parauszka. Obecnie pracuje nad autorskim projektem animowanej Ewangelii pt. JeEEeezus.

Warsztaty filmu animowanego
Od 2 do 6 lutego 2015 roku
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz