• 2015-01-27

Pierwsze urodziny Teatru Gdynia Główna

27 lutego Teatr Gdynia Główna świętuje urodziny z premierowym spektaklem Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał? wg Przemiany F. Kafki w reż. Ewy Ignaczak.

„Co się przyśniło Gregowi, że zaspał?”, reż. Ewa Ignaczak, fot. Grzegorz Kijawiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Co się przyśniło Gregowi, że zaspał?”, reż. Ewa Ignaczak, fot. Grzegorz Kijawiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rok temu, w lutym Teatr Gdynia Główna zainaugurował swoją działalność premierą spektaklu Wielkie ciasto wg opowiadania J.R.R. Tolkiena w reżyserii Piotra Srebrowskiego. Roczek uczczony będzie nową premierą wg opowiadania Przemiana Franza Kafki w reżyserii Ewy Ignaczak. Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał? wprowadza widza w pełen absurdu świat snu, w którym wszystko staje się możliwe i prawdopodobne. Przestrzeń, która organizuje działanie postaci, staje się interpretacją i strategią, tkanką emocjonalną spektaklu. Niespodziewana i nagła przemiana tytułowego Gregora w robaka, burzy utarty schemat życia rodziny Samsów, wywracając je do góry nogami i odsłaniając jego pęknięcia.

Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał? wg Przemiany F. Kafki
Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Łukasz Dobrowolski, Karolina Gaffke, Jacek Panek, Małgorzata Polakowska
27 lutego 2015 roku, godz. 19.00 w ramach pierwszych urodzin teatru
28 lutego 2015 roku, godz. 19.00 premiera
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz