• 2015-01-26

Janusz Wróblewski przedstawia: Robert Więckiewicz w Kinie Praha

4 lutego w Kinie Praha w Warszawie Janusz Wróblewski w swoim cyklicznym programie będzie gościł Roberta Więckiewicza, głównego bohatera filmu Ziarno prawdy.

„Janusz Wróblewski przedstawia” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Janusz Wróblewski przedstawia” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Janusz Wróblewski przedstawia – prowadzone przez dziennikarza, publicystę i autora książki Reżyserzy – Janusza Wróblewskiego. W jego ramach pokazywane są premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego – Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

Na najbliższe Janusz Wróblewski przedstawia zaplanowano specjalny pokaz filmu Ziarno prawdy. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z aktorem Robertem Więckiewiczem.

Akcja filmu Ziarno prawdy rozgrywa się w Sandomierzu, gdzie zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

Janusz Wróblewski przedstawia
Pokaz filmu Ziarno prawdy oraz spotkanie z Robertem Więckiewiczem
4 lutego 2015 roku, godz. 19.00
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz