Warsztaty integracyjne w Galerii Arsenał

Dzieci w wieku od 8 do 12 lat będą mogły uczestniczyć w integracyjnych warsztatach ze sztuką, które odbędą się w dniach 26–30 stycznia w Galerii Arsenał w Białymstoku.

Warsztaty integracyjne w Galerii Arsenał (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty integracyjne w Galerii Arsenał (źródło: materiały prasowe)

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z zespołem Aspergera, ale nie tylko. Udział mogą wziąć również rodzeństwo i dzieci zdrowe.

Cykl warsztatów artystycznych realizowanych podczas ferii zimowych w przestrzeni Placu Zabaw Arsenał nastawiony jest na rozwój zainteresowań i zdolności plastycznych, a także na poznanie lub pogłębienie więzi z drugą osobą (opiekunem lub osobą prowadzącą warsztat), zależnie od rodzaju i mocy łączącej ich relacji. Wspólnym mianownikiem warsztatów będą działania artystyczne wykonywane przez dziecko w przestrzeni, kształtujące spontaniczność w zachowaniu i kreacji. Warsztaty będą służyły nie tylko ćwiczeniu konkretnych umiejętności plastycznych (głównie z dziedziny rysunku, malarstwa, rzeźby i instalacji, technik mieszanych), ale także rozwijaniu wyobraźni dziecka oraz umiejętności przywoływania w pamięci zdarzeń i kształtów w możliwej do odtworzenia postaci.

Tematem tegorocznych warsztatów będzie sztuka pierwotna i starożytna, związana z rytuałami i tradycjami kultur z różnych stron świata. Podczas warsztatów dzieci będą poznawać sztukę kontynentów całego świata i postarają się odnaleźć w niej swoje korzenie. Na spotkaniach przedstawią własną interpretację sztuki z okresu początków ludzkości i przede wszystkim za pomocą różnych mediów stworzą własne dzieła sztuki.

Monika Gałkowska – pedagog specjalny, arteterapeuta. Doktorantka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. W swoich badaniach naukowych koncentruje się na zastosowaniu i efektywności arteterapii w pracy z dziećmi. Prowadzi zajęcia artystyczne i arteterapeutyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Aleksandra Jaźwińska – studentka I roku studiów magisterskich w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Dyplom licencjacki z arteterapii obroniła w Pracowni rzeźby pod okiem Prof. Macieja Zychowicza. Jej największą pasją jest sztuka i arteterapia. Chętnie dzieli się nią z dziećmi i młodzieżą.

Monika Zaleska – studentka III roku studiów licencjackich w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na specjalności Arteterapia. Dyplom licencjacki tworzy w Pracowni rzeźby pod okiem Prof. Macieja Zychowicza. Prywatnie interesuje się głównie arteterapią i rzeźbą, i to z nimi wiąże swoją przyszłą pracę zawodową.

Warsztaty realizowane w ramach projektu Plac Zabaw Arsenał 2015.

Warsztaty integracyjne
26–30 stycznia 2015 roku, godz. 10.30–13.30
Galeria Arsenał
Białystok

Dodaj komentarz