• 2015-01-24

Stacja św. Walentego – walentynki w Teatrze Gdynia Główna

Pociąg Miłości odjedzie 14 lutego ze Stacji św. Walentego w Teatrze Gdynia Główna. Na pasażerów czeka wagon pełen teatralnych (i nie tylko) atrakcji.

„Orlando”, reż. Ewa Ignaczak, fot. Jerzy Witek (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Orlando”, reż. Ewa Ignaczak, fot. Jerzy Witek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stacja św. Walentego – to teatralny wieczór w atmosferze wolności, nieskrępowanej radości, który przeniesie Państwa w klimat szalonych lat 60 i 70, kolorowych Dzieci Kwiatów – mile widziane przebrania nawiązujące do tej tematyki. Zaprezentujemy dwa spektakle: specjalną wersję Wielkiego ciasta wg J.R.R. Tolkiena oraz Orlando wg Virginii Woolf. Całe walentynkowe szaleństwo zostanie uwiecznione na fotografiach wykonanych przez Krzysztofa Winciorka podczas sesji, w której będzie mógł wziąć udział każdy chętny widz.

Wielkie ciasto
O dobry humor widzów zadbają tolkienowscy bohaterowie w przygotowanej specjalnie dla dorosłych wersji hitowego spektaklu Wielkie Ciasto. Dzielny Kowalczyk zakochany w pięknej Nel schodzi do baśniowej, podziemnej krainy gdzie czeka go mnóstwo przygód, wyzwań i pokus. Staje się to możliwe dzięki tajemniczej substancji pod postacią magicznej gwiazdki. Czy świat fantasmagorii, niezwykłych postaci – z urodziwą Królową na czele – uwiedzie Kowalczyka tak bardzo, że porzuci swoje dotychczasowe życie na rzecz urokliwej ułudy? Czy zapomni o ukochanej i zostanie w Krainie Czarów?
Inspirowane opowiadaniem J.R.R Tolkiena Kowal z Podlesia Większego.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski
Obsada: Konrad Till, Radosław Smużny
Teatr Gdynia Główna
czas trwania: 45 min

Orlando
W podróż w poszukiwaniu miłości całkowitej zaprosi Państwa Orlando – niezwykła postać, która przeżywszy część swojego nienaturalnie wydłużonego życia jako mężczyzna, doznaje nieoczekiwanej zmiany płci. Ten nietypowy przypadek pozwala bohaterowi na refleksję uwzględniającą myślenie i odczuwanie zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Czym i czy na pewno różnią się te dwa światy? Czy prawdą jest , że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa? Jak podchodzą do tematu miłości i jej poszukiwania obie płcie, skoro pragnienie jest jedno i to samo? Czy możliwe jest doświadczenie uczucia w całej jego pełni? W odpowiedzi na te pytania pomocne okaże się doświadczenie Orlando.
wg Orlando: biografia Virginii Woolf
Adaptacja: Ida Bocian
Reżyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Ida Bocian
Teatr Stajnia Pegaza
czas trwania: 60 min

Stacja ś.w Walentego – walentynki w Teatrze Gdynia Główna
14 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz