Szymon Kobylarz z symulacjami w Entropii

Od 30 stycznia w Galerii Entropia we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Szymona Kobylarza pt. Symulacje.

Szymon Kobylarz, „Symulacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz, „Symulacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Moja najnowsza wystawa oprócz pracy malarskiej site specific składa się głównie z projektów, modeli i wizualizacji prac, które mają powstać w przyszłości.

Na tym właściwie można byłoby zakończyć jej opis, ponieważ niechętnie mówię o czymś, czego do końca sam nie jestem pewien. Warto jednak zaznaczyć, że od jakiegoś czasu nurtuje mnie powtarzalność, samo-podobieństwo, oddziaływanie skalą, forma otwarta i skomplikowanie rzeczy najprostszych. Jestem zafascynowany również matematyką, której nigdy wcześniej nie poświęcałem zbyt wiele uwagi, a którą teraz staram się zrozumieć. Zacząłem od próby przeniesienia ciągu Fibonacciego na najprostszy fraktal wygenerowany cyfrowo. W ten sposób wyrzeźbiłem drzewo. Być może nie za dobrze i niezbyt dokładnie, gdyż wcześniej nie pracowałem w drewnie. Jednak właśnie ten brak umiejętności i niewprawność ręki stała się tym, czym jest wiatr dla gałęzi prawdziwego drzewa.

Szymon Kobylarz

Szymon Kobylarz, „Symulacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz, „Symulacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Kobylarz – ur. w 1981 roku na Śląsku. Malarz, artysta sztuk wizualnych, twórca instalacji oraz obiektów. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie w 2007 roku obronił dyplom z wyróżnieniem. Wykłada na macierzystej uczelni. Mieszka i pracuje w Katowicach. Związany z Galerią ŻAK | BRANICKA w Berlinie. Do najważniejszych wystaw zaliczyć można: Slapstick! w Kunstmuseum Wolsburg w Niemczech, Establishment jako źródło cierpień w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, ECHELON70 w Galerii Kordegarda, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Civile Defense w Galerii ŻAK | BRANICKA w Berlinie czy The Power of Fantasy w BOZAR – Centre for Fine Arts w Brukseli. Co roku bierze udział w Międzynarodowych Targach Sztuki, m.in. ARTISSIMA w Turynie i VIENNAFAIR w Wiedniu. Jego prace wielokrotnie publikowano w Polsce i za granicą.

Szymon Kobylarz, Symulacje
malarstwo/modele/projekty
Wernisaż: 30 stycznia 2015 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 20 lutego 2015 roku
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz