• 2015-01-23

Perypetie Pampaliniego w Centrum Sztuki WRO

25 stycznia o godz. 12.30 we wrocławskim Centrum Sztuki WRO odbędzie się pokaz bajki Och Pampalini!!! Bronisława Zemana. Wydarzenie odbywa się w ramach Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe.

„Och Pampalini”, reż. Bronisław Zeman (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Och Pampalini”, reż. Bronisław Zeman (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bajka opowiada o wyjątkowych i barwnych przygodach słynnego łowcy zwierząt, Pampaliniego, przemierzającego znane i nieznane lądy w poszukiwaniu cennego zwierza.

Niegroźne łowy dla ogrodów zoologicznych uskuteczniane przez nieustraszonego i pomysłowego Pampaliniego kończyły się zawsze tak samo – łowcy nigdy nie udało się złapać żadnego zwierzęcia… Jak się jednak przekonamy, działo się tak nie z powodu jego nieudolności, gdyż Pampalini zawsze tryska energią i zaskakuje niezwykłymi pomysłami.

Naszego sympatycznego podróżnika często gubi zbytnia pewność siebie, a czasem też, powiedzmy to sobie szczerze, w końcowym sukcesie przeszkadza mu nieodłączna towarzyszka wypraw – niezbyt mądra, ale przemiła i przezabawna małpka-koczkodan.

Powstały w roku 1987 film montażowy zbiera perypetie Pampaliniego z lat poprzednich, łącząc je scenkami fabularnymi, prezentującymi zwierzę występujące w tytule filmu, w tym, oprócz między innymi takich dziko żyjących kolegów i koleżanek, jak niedźwiedź, żyrafa czy tapir, na przykład… yeti.

Och Pampalini!!!
Reżyseria: Bronisław Zeman
25 stycznia 2015 roku
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz