• 2015-01-23

Polska premiera dokumentu Lesley Chilcott

7 lutego o godz. 20.55 na kanale Sundance Channel odbędzie się premiera niezależnego filmu dokumentalnego A Small Section of the World. Reżyserem poruszającego dokumentu jest Lesley Chilcott (współproducentka nagrodzonego Oscarem dokumentu Niewygodna prawda).

“A  Small Section of the world”, reż. Lesley Chilcott (źródło: materiały prasowe organizatora)

“A Small Section of the world”, reż. Lesley Chilcott (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film opowiada historię kobiet mieszkających w wiosce położonej w odległym regionie w górach Talamanca w Kostaryce, zajmujących się produkcją kawy.

Bohaterki filmu wywołały rewolucję w świecie plantatorów, gdy po kryzysie, który zmusił mężczyzn do opuszczenia wioski w poszukiwaniu pracy, zbudowały razem swój własny młyn do mielenia kawy i stworzyły pierwszą palarnię kawy w swoim kraju prowadzoną przez kobiety. Film pokazuje, jak ryzykowny jest biznes kawowy i w jaki sposób filiżanka kawy może zmienić życie ludzi.

A Small Section of the World był pokazywany w zeszłym roku na wielu festiwalach filmowych, m. in. Festiwalu Filmowym DOC w Nowym Jorku, Festiwalu Filmowym Woodstock 2014 czy Festiwalu Filmowym Indie Memphis.

Sundance Channel realizuje misję wspierania swobody myśli twórczej sformułowaną przez jego założyciela Roberta Redforda. Jest to program telewizyjny dla niezależnie myślących widzów poszukujących czegoś nowego. Odważny, pomysłowy i bezkompromisowy Sundance Channel oferuje widzom różnorodny i ciekawy wybór wyróżnionych nagrodami niezależnych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz oryginalnych programów.

Poza szeroką dystrybucją na terenie Ameryki Północnej Sundance Channel jest dostępny na terenie Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Kanał Sundance Channel, należący i obsługiwany przez spółkę AMC Networks Inc., jest marką, która cieszy się wysokim uznaniem i przyciąga rzesze widzów na wielu platformach.

A Small Section of the World
Reżyseria: Lesley Chilcott
7 lutego 2015 roku

Dodaj komentarz