Korporacja Ha!art rozkręca krakowską akcję Poczytajże!

22 stycznia w Bombie Na Placu w Krakowie rusza akcja Poczytajże!, która ma na celu promowanie czytelnictwa w przestrzeni publicznej. Zakończenie 24 stycznia.

Krakowska akcja „Poczytajże!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krakowska akcja „Poczytajże!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorami są Ewelina Sasin oraz Marcin Gnat – pomysłodawca i twórca wydarzenia na Facebooku: Przeczytam 52 książki w 2015 roku. Głównym założeniem Przeczytajże! jest, by osoby, które deklarują przeczytanie 52 książek w 2015 roku spotkały się na żywo i dopingowały do dalszego czytania.

Inicjatywa rozpocznie się w Bombie Na Placu, gdzie odbędzie się Seria Czytań prowadzona przez Ewelinę Sasin, podczas której swoje najnowsze utwory zaprezentują: Sławomir Shuty, Joanna Dziwak, Soren Gauger, Łukasz Podgórni i Piotr Marecki. W kolejnych dniach w księgarni Korporacji Ha!art odbędą się wspólne krótkie czytania. Ewelina Sasin i Marcin Gnat przeczytają fragmenty ksiażek, po które aktualnie sięgnęli, natomiast Jan Bińczycki odczyta fragmenty prozy Jana Krasnowolskiego, a Tomasz Charnas zaprezentuje twórczość Mariana Pankowskiego, której miał przyjemność być redaktorem.

Poczytajże!
22–24 stycznia 2015 roku,
Bomba Na Placu
Księgarnia Korporacji Ha!art
Kraków

Dodaj komentarz