• 2015-01-21

Laboratorium Capelli Cracoviensis – w nowym roku nowy cykl koncertów

22 stycznia w Filharmonii Krakowskiej, utworami Stamitza, Vanhala i Mozarta, rozpocznie się nowy cykl Capelli Cracoviensis – Laboratorium.

Fot. archiwum Capelli Cracoviensis (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. archiwum Capelli Cracoviensis (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwszy w tym roku cykl koncertów Capelli Cracoviensis to zaproszenie do uczestniczenia w festiwalu muzyki każdego dnia. Jan Tomasz Adamus, dyrektor naczelny i artystyczny Capelli Cracoviensis, uważa, że wysoka jakość życia to nie czekanie na wielkie wydarzenie raz w roku, ale interesująca codzienność, dlatego w programie serii Laboratorium znalazły się niecodzienne utwory.

Koncerty są też elementem przygotowań do nagrań płytowych artystów Capelli Cracoviensis, które planowane są na następne miesiące. Bogaty repertuar obejmujący różne estetyki muzyczne to efekt szerokich zainteresowań muzyków Capelli Cracoviensis, którzy troszczą się również o edukację muzyczną słuchaczy – dzień przed każdym krakowskim koncertem w ramach matinée o godzinie 11 organizowana jest próba otwarta.

W styczniu i lutym 2015 roku usłyszymy:

  • Trio wymyślone w kręgielni – utwory Carla Stamitza, Johanna Baptisty Vanhala i Wolfganga Amadeusza Mozarta (22 stycznia, Filharmonia Krakowska, godz. 18.00)
  • Barok, klasycyzm, romantyzm – dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mieczysława Karłowicza i Georga Muffata (29 stycznia, Aula Collegium Novum UJ, godz. 18.00; koncert odbędzie się również w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach dzień później)
  • Pianoforte concertato– utwory Josepha Haydna, Dmitrija Bortnianskiego, Jana Ladislava Dusseka i Wolfganga Amadeusza Mozarta (5 lutego, Filharmonia Karkowska, godz. 18.00)
  • Dlaczego jest dane światło nędzarzowi – dzieła Arvo Pärta i Johannesa Brahmsa (12 lutego, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, godz. 18.00)

Laboratorium Capelli Cracoviensis
22 stycznia – 12 lutego 2015 roku
Filharmonia Krakowska
Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Europejskie Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lutosławicach
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie

Dodaj komentarz