O Dotyku ciszy – wykład Bolesława Stelmacha

22 stycznia o godz. 18.00 we wrocławskim Muzeum Architektury odbędzie się wykład Bolesława Stelmacha Dotyk ciszy. Tematem przewodnim będzie rewaloryzacja Parku-pomnika w Żelazowej Woli, miejscu urodzenia Fryderyka Chopina. Wykład organizują SARP oraz Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Wykład Bolesława Stelmacha odbędzie się we wrocławskim Muzeum Architektury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład Bolesława Stelmacha odbędzie się we wrocławskim Muzeum Architektury (źródło: materiały prasowe organizatora)

dr inż. arch. Bolesław Stelmach (ur. 1956). Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w 1980 roku, a w 1984 roku podyplomowe studia planowania przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora inżyniera architekta.

Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o., istniejącym od 1992 roku, specjalizującym się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i domów. Obszar działalności biura obejmuje całą Polskę, a główna siedziba mieści się w Warszawie i Lublinie.

Bolesław Stelmach, często nazywany wirtuozem szkła i betonu, wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Twórczość architektoniczną Bolesława Stelmacha cechuje niezwykła konsekwencja realizacji proekologicznych, funkcjonalnych obiektów o bardzo współczesnym, pięknym wyrazie, wzbogacających zastany kontekst przyrodniczy i szanujących otoczenie kulturowe.

Za te cechy w 2010 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało mu najwyższe wyróżnienie – Nagrodę Honorową SARP. W roku 2013 powierzono mu przewodniczenie Główną Komisją Urbanistyki i Architektury.

Wykład Bolesława Stelmacha Dotyk ciszy
22 stycznia 2015 roku
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz