• 2015-01-20

Rzeźnia Mrożka – premiera w Teatrze Ateneum

7  lutego w w Teatrze Ateneum w Warszawie odbędzie się premiera sztuki Sławomira Mrożka Rzeźnia. Spektakl będzie wyreżyserowany przez Artura Tyszkiewicza, a w rolach głównych zagrają Tomasz Schuchardt oraz Magdalena Zawadzka.

„Rzeźnia” Sławomira Mrożka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rzeźnia” Sławomira Mrożka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mrożek nie lubił awangardy w sztuce, bo uważał, że wywracając zmurszałe porządki stawia przy okazji wszystko na głowie. Kojarzyła mu się też z rewolucją społeczną, która robiła to samo, tylko z większym i gorszym skutkiem.

Protestował przeciw temu choćby w słynnym Tangu. Miarka się jednak całkiem przebrała, kiedy zetknął się na Zachodzie z działalnością agresywnej grupy artystów austriackich zajmujących się między innymi publicznym okaleczaniem siebie i bezbronnych zwierząt.

Mrożek napisał Rzeźnię, gorzką komedię o artystach i rzeźnikach oraz o młodym skrzypku, który z miłości do muzyki i pewnej panienki uruchamia lawinę nieprawdopodobnych konsekwencji. Czeka Państwa mocny wieczór w towarzystwie największego skrzypka wszechczasów Nicola Paganiniego tudzież świeżej wątróbki.

Rzeźnia
Sławomir Mrożek
reżyseria : Artur Tyszkiewicz
obsada: Tomasz Schuchardt, Magdalena Zawadzka, Emilia Komarnicka, Piotr Fronczewski, Henryk Łapiński, Dariusz Wnuk
7 lutego 2015 roku
Teatr Ateneum w Warszawie

Dodaj komentarz