• 2015-01-20

Adaptacja powieści Emila z Smalandii w Wałbrzychu

25 stycznia o godz. 12.30 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się spektakl Och, Emil. Sztukę wyreżyseruje Lech Chojnacki.

„Och Emil”, reż. Lech Chojnacki (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Och Emil”, reż. Lech Chojnacki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przedstawienie powstało na podstawie znanej powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii, opowiadającej o przygodach radosnego, rezolutnego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Niesforny Emil nieustannie zaskakuje swoją rodzinę nowymi pomysłami. Chce być żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem, strażakiem, lekarzem…

Jak każde wszędobylskie dziecko jest ciekawy świata, pragnie wchłonąć go jak najwięcej, i pomimo dobrych chęci, często popada w tarapaty. Ale jest przy tym mądrym dzieckiem i w efekcie swoich zmagań zdaje sobie sprawę, że nic nie osiągnie bez szkoły.

Spotkanie z Emilem i jego rodziną to doskonała okazja do spojrzenia na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny oraz relacje miedzy światem dorosłych a światem dzieci.

Och, Emil
Na podstawie powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii
Reżyseria i adaptacja: Lech Olszewski
Obsada: Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik
25 stycznia 2015 roku
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz