• 2015-01-20

Miłość czyni cuda

W dniach od 23 do 25 stycznia w Teatrze Muzycznym w Gliwicach będzie można zobaczyć musical pt. Miłość czyni cuda, który pokazuje tradycję żydowską za pomocą tańca, muzyki i śpiewu.

Musical „Miłość czyni cuda" (źródło: materiały prasowe)

Musical „Miłość czyni cuda" (źródło: materiały prasowe)

Musical Miłość czyni cuda w dowcipny i żywiołowy sposób opowiada dzieje żydowskiego środowiska w małym polskim miasteczku. Co ma decydować o skojarzeniu dwojga ludzi na całe życie? Miłość czy swat? Przedstawienie skrzy się humorem, nie brak w nim również wątków lirycznych i głębszych emocji, poprzez które prowadzi widzów piękna muzyka. Akcja rozgrywa się na początku XX wieku w kurorcie Ciechocinek oraz miasteczku Brody.

Latem spektakl wystawiany jest w magicznej przestrzeni Teatru Victoria. Jesienią i zimą widzowie zobaczą go na scenie GTM przy Nowym Świecie.

Autor tekstu i piosenek: Ewa Warta-Śmietana
Współpraca artystyczna: Alois Rostek
Kompozytor: Waldemar Król
Reżyseria: Artur Hofman
Kierownictwo muzyczne: Przemysław Neumann
Choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
Dekoracje i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska

Występują: Anita Maszczyk, Ewa Warta-Śmietana, Marta Tadla, Wioleta Malchar, Estera Sławińska-Dziurosz, Jerzy Gościński, Andrzej Kowalczyk, Wioleta Malchar, Jerzy Gościński, Marcin Kotarba, Michał Musioł, Daniela Komędera, Karolina Wysłucha, Amelia Lewandowska, Julia Łamacz, Jolanta Kremer, Jolanta Niestrój-Malisz, Wioletta Białk, Maria Meyer, Marek Chudziński, Andrzej Skorupa, Jerzy Bytnar, Przemysław Witkowicz

Musical Miłość czyni cuda
23 stycznia 2015 roku, godz. 18.30
24 stycznia 2015 roku, godz. 14.30 i 18.30
25 stycznia 2015 roku, godz. 17.00
Gliwicki Teatr Muzyczny

Dodaj komentarz