• 2015-01-17

Walentynkowy weekend z teatrem Wybrzeże

Teatr Wybrzeże w Gdańsku zaprasza na wybrane spektakle: Seks dla opornych, Płatonow oraz Intymne lęki w ramach weekendu walentynkowego, który odbędzie się od 14 do 15 lutego.

”Intymne lęki”, reż. Adam Orzechowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

”Intymne lęki”, reż. Adam Orzechowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

14 i 15 lutego o godz. 19.00, Duża Scena w Gdańsku : Seks dla opornych, reż. Krystyna Janda.  Karol i Barbara, uzbrojeni w egzemplarz Seksu dla opornych, meldują się w modnym hotelu z misją niemal rewitalizacji swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, dołożyła się do tego trójka dzieci, stres i codzienna rutyna.

Czy jeszcze sprostają wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom, jakie podsuwa im autorka wyrafinowanego poradnika, mającego uratować ich więź? Czy Karol jest rzeczywiście gotowy na widok swojej pięćdziesięcioletniej żony, matki ich dzieci, ubranej w seksowne lateksowe wdzianko?

Obsada: Dorota Kolak, Mirosław Baka.

14 lutego o godz. 20.30, 15 lutego o godz. 16.00, Scena Kameralna w Sopocie : Płatonow, reż. Grzegorz Wiśniewski. Na deski Teatru Wybrzeże powraca dramaturgia Antona Czechowa – wspaniałego, obdarzonego błyskotliwym poczuciem humoru, wnikliwego zmysłem obserwacji rosyjskiego dramatopisarza i lekarza. Płatonow to jego debiutancka sztuka, którą napisał mając zaledwie 21 lat. Ale ukazuje już ona w pełnej rozciągłości geniusz, zmysł obserwacji i wytrawne pióro autora. Mówi się wręcz, że zawierają się w niej zawiązki wszystkich jego późniejszych dzieł.

Płatonow, opisujący spotkanie długo niewidzących się przyjaciół i późniejsze konsekwencje tegoż spotkania, to galeria pełnokrwistych, skomplikowanych wewnętrznie postaci. Mimo że sztuka powstała przed 130 laty, obraz namiętności, desperackiego poszukiwania kogoś, albo przynajmniej jakiejś namiastki w czasie kryzysu, jest boleśnie aktualny, niezwykle bliski naszym czasom.

Obsada: Magdalena Boć, Monika Chomicka-Szymaniak, Katarzyna Dałek, Katarzyna Z. Michalska, Piotr Biedroń, Piotr Chys, Robert Ninkiewicz i Michał Jaros.

14 lutego o godz. 17.00, 15 lutego o godz. 19.30, Scena Kameralna w Sopocie : Intymne lęki, reż. Adam Orzechowski. Błyskotliwe dialogi, subtelny humor, wyraziste postacie – wszystko to jest niewątpliwym atutem Intymnych lęków, sztuki Alana Ayckbourna, jednego z najbardziej cenionych na świecie angielskich dramatopisarzy. Autor ponad 90 sztuk tym razem zabierze nas do współczesnego Londynu, gdzie poznamy intrygujące historie kilku poszukujących miłości bohaterów.

W spektaklu występują: Magdalena Boć, Grzegorz Gzyl, Sylwia Góra-Weber, Joanna Kreft-Baka, Piotr Łukawski, Adam Kazimierz-Trela, Jarosław Tyrański.

Zakochani w teatrze
Od 14 do 15 lutego 2015 roku
Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz