• 2015-01-17

Spotkania filozoficzne w Kinie Muranów

22 stycznia ruszają Spotkania Filozoficzne w Kinie Muranów. Na pierwszym spotkaniu zostanie pokazany film Dzikie historie, w reżyserii Pedro Almodovara.

„Dzikie historie", reż. Pedro Almodovar (źródło: materiały prasowe)

„Dzikie historie", reż. Pedro Almodovar (źródło: materiały prasowe)

Spotkania Filozoficzne to cykl 5 spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muranów, od stycznia do maja 2015 roku. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. Podczas pierwszego spotkania zostanie wyświetlony film Dzikie historie, po którym dyskusję z widzami poprowadzi dr Adrian Kuźniar z Instytutu Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

Dr Adrian Kuźniar – adiunkt w Zakładzie Filozofii Nauki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze ogniskują się wokół zagadnień z dziedziny metaetyki, ontologii i filozofii nauki. Jest autorem wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego Semper monografii pt. Język i wartości oraz szeregu artykułów naukowych opublikowanych w czołowych polskich czasopismach filozoficznych. Przebywał na stypendiach naukowych m.in. w University of Manchester i University of Aberdeen w Wielkiej Brytanii, Uniwersytecie w Oslo w Norwegii oraz Uniwersytecie Islandzkim. Miłośnik klasyki literatury pięknej.

Spotkania Filozoficzne w Kinie Muranów
22 stycznia 2015 roku, godz. 19.00
Kino Muranów
Organizatorzy: Gutek Film i Uniwersytet Warszawski

Dodaj komentarz