• 2015-01-17

Kawa i film w Kinie Kika

23 stycznia Kino Kika w Krakowie zaprasza na idealny poranek: w programie kawa i smaczny posiłek oraz projekcja filmu. Będzie to dziesiąte spotkanie w ramach Śniadania w Kinie.

„Wyspa Kukurydzy", plakat (źródło: materiały prasowe)

„Wyspa Kukurydzy", plakat (źródło: materiały prasowe)

Podczas dziesiątego spotkania w ramach cyklu Śniadanie w Kinie Marcin Makiato Wójciak opowie o tym, jaka to jest dobra kawa oraz zaprezentuje wyjątkowe metody parzenia. Za menu śniadaniowe odpowiada Agnieszka Majksner, tropicielka smaków i propagatorka regionalności, sezonowości oraz idei Slow Food.

Po śniadaniu odbędzie się projekcja filmu Wyspa Kukurydzy w reżyserii Giorgi Owaszwili – gruzińskiego obrazu, który znajduje się na Oscarowej shortliście, obok filmu Ida.

Wyspa Kukurydzy (Simindis kundzuli), reż. Giorgi Owaszwili, Gruzja, Węgry, Czechy 2014
Zwycięzca MFF Karlovy Vary 2014. Rok 1992, trwa wojna gruzińsko-abchaska. Na jednej z sezonowych wysepek na granicznej rzece Inguri stary rolnik i jego nastoletnia wnuczka chcą uprawiać kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczyna odkrywa, że na wysepce ukrył się młody gruziński żołnierz. Idylla Kukurydzianej Wyspy się kończy.

Śniadanie w Kinie
23 stycznia 2015 roku, godz. 10.00
Kino Kika
Kraków

Dodaj komentarz