• 2015-01-17

Festiwal Dni Australii we Wrocławiu

Od 23 do 25 stycznia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty i Galerii BWA odbędzie się 14. edycja  Festiwalu Dni Australii. Wydarzeniu będą towarzyszyć pokazy filmowe, warsztaty kulinarne oraz sommelierskie.

Festiwal Dni Australii (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Dni Australii (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, już po raz drugi patronuje australijskiemu festiwalowi. Projekt skierowany jest zarówno do osób szukających kulturalnych perełek w miejskich kalendarzach wydarzeń, jak i do wielbicieli tego odległego kontynentu.

W programie Dni Australii zaplanowano przegląd współczesnego, australijskiego kina. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć filmy jak: Priscilla, królowa pustyni reż. Stephana Elliotta, $ 9.99 reż. Tatia Rosenthala, Rover reż. Davida Michôda oraz Z drugiej strony reż. Sarah Watt.

Na festiwalu odbędą się również warsztaty sommelierskie, które poprowadzi Rebekah Richardson – twórca wina i ambasador marki Jacob’s Creek. Zapozna uczestników z australijskimi tradycjami winiarskimi i opowie więcej o jednym z tych flagowych australijskich produktów. Na amatorów sztuki kulinarnej czekają warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą, który opowie o swojej wyprawie do Australii, najciekawszych smakach tego kontynentu i o sztuce łączenia jedzenia z winem.

Festiwal Dni Australii
Od 23 do 25 stycznia 2015 roku
Kino Nowe Horyzonty, Galeria BWA we Wrocławiu

Dodaj komentarz