• 2015-01-16

Magiczny Hollywood oczaruje Szczecin i Łódź

22 lutego w Filharmonii w Szczecinie oraz 16 marca w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbędzie się koncert Magiczny Hollywood, gdzie melomani znajdą coś dla siebie.

„Magiczny Hollywood” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Magiczny Hollywood” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widowisko multimedialne Magiczny Hollywood to zaskakujące połączenie śpiewu, tańca oraz obrazu. Wydarzenie jest filmowo–muzyczną opowieścią, w której prym wiedzie chwytający za serce śpiew Grażyny Brodzińskiej i Marcina Jajkiewicza, fascynujący taniec Doroty Poślednik i Jakuba Furmana oraz muzyka Krakowskiej Młodej Filharmonii pod dyrekcją Tomasza Chmiela.

Niekwestionowana królowa polskiej sceny muzycznej – Grażyna Brodzińska, która swoim głosem potrafi poruszyć nawet najgłębiej ukrytą strunę oraz Marcin Jajkiewicz – utalentowany wokalista, nazywany polskim Frankiem Sinatrą, wystąpią w Szczecinie i Łodzi w hollywoodzkiej aranżacji do przebojów ze świata filmu i musicalu.

Podczas widowiska usłyszymy interpretacje takich klasyków, jak: Somewhere Over The Rainbow, Besame Mucho, It’s now or never, La vien en Rose z repertuaru Edith Piaf, My Way Franka Sinatry i wiele, wiele innych. Artyści zabiorą widzów w magiczną podróż po zakątkach katedry Notre Dame, rozpalą serca rytmami argentyńskiego Libertango oraz przypomną popularne motywy z filmów: Ojciec Chrzestny, Noce i dnie, Przeminęło z wiatrem czy Piraci z Karaibów.

Grażyna Brodzińska to polska aktorka, śpiewaczka operetkowa, musicalowa oraz operowa, która podbijała serca publiczności na całym świecie. Artystka prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Marcin Jajkiewicz jest utalentowanym wokalistą jazzowym i rozrywkowym. Artysta to laureat nagrody Festiwalu Jedynki z Sopotu oraz członek zespołu Marcina Wyrostka.

O oprawę muzyczną zadba Krakowska Młoda Filharmonia. Repertuar zespołu obejmuje utwory różnych epok, od baroku do muzyki współczesnej, kompozytorów takich jak: Vivaldi, Bach, Mozart, Haydn, Beethoven, Czajkowski, Dvorak, Gershwin, Karłowicz, Kilar, muzykę filmową, operetkową, musicalową czy piosenkę międzywojenną. Orkiestrą dyrygował będzie absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie Tomasz Chmiel, a do utworów zatańczą Dorota Poślednik i Jakub Furman – finaliści Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Magiczny Hollywood
22 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
16 marca 2015 roku, godz. 19.30
Teatr Muzyczny w Łodzi

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR