• 2015-01-16

Koniec Świata 15–lecie zespołu

26 lutego w klubie Progresja Music Zone w Warszawie wystąpi zespół Koniec Świata. Jest to jeden z koncertów, które mają uświetnić 15–lecie zespołu.

Koniec Świata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koniec Świata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 700 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival, Cieszanów Festival. Na sześciu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną.

Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory. Energia i profesjonalizm na scenie. To wszystko stawia Koniec Świata w gronie pretendentów do miana głosu pokolenia dzisiejszych nastolatków i dwudziestoparolatków.
 Poza wydawaniem płyt i intensywnym koncertowaniem muzycy znajdują czas także na inne zajęcia: W 2007 roku Jacek Stęszewski i Jacek Czepułkowski skomponowali muzykę do filmu Raj za Daleko w reżyserii Radosława Markiewicza, a obraz ten został uznany za najlepszy film polski na Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Rok 2012 rozpoczęli doskonale przyjętym występem na festiwalu Odjazdy, a 19 października wydali płytę Hotel Polonia, która z miejsca zdobyła uznanie krytyków i fanów zespołu.

Koniec Świata aktualnie promuje to wydawnictwo. W związku z tym zagrali kilkadziesiąt koncertów w całym kraju, za każdym razem gromadzą tłumy fanów. Kilkukrotnie całe sale zostały wyprzedane, a kilka koncertów, z uwagi na wielkie zainteresowanie publiczności, odbyły się dwukrotnie.

Koniec Świata – koncert
26 lutego 2015 roku, godz. 18.00
Progresja Music Zone
Warszawa

Dodaj komentarz