• 2015-01-16

Zaproszenie na kawę z Baletem Dworskim

Balet Dworski Cracovia Danza powraca po przerwie do cyklu Niedziele dla tańca, czyli Cracovia Danza w Teatrze Ludowym. Najbliższy spektakl zostanie pokazany 25 stycznia.

„Niedziele dla tańca", Balet Dworski „Cracovia Danza" (źródło: materiały prasowe)

„Niedziele dla tańca", Balet Dworski „Cracovia Danza" (źródło: materiały prasowe)

Raz w miesiącu, w niedzielę, na gościnnej scenie teatru w Nowej Hucie zespół wystawia najciekawsze przedstawienia taneczne. Tym razem, w ramach trzeciej edycji cyklu, zostały zaplanowane trzy różne, pod względem stylistyki i formy, przedstawienia, z których jako pierwsze zostanie pokazany Balet o kawie.

Czy filiżanka może tańczyć? Czy cukiernica i dzbanek potrafią jej wtórować w rytm hitów Jana Sebastiana Bacha? Okazuje się, że tak. Porcelanowy serwis, wyglądający jak XVIII-wieczna porcelana drezdeńska, ożywa za sprawą przedstawienia Balet o kawie. Ten taneczno-pantomimiczny spektakl, w inscenizacji i choreografii Romany Agnel, który wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów, stworzony został na podstawie kroków i figur tańca barokowego oraz elementów ówczesnej pantomimy. Pełne humoru przedstawienie nawiązuje do obowiązującej wówczas mody picia kawy, wtedy bardzo egzotycznego i oryginalnego napoju. Spektakl został uhonorowany nagrodą Słoneczniki 2014 w kategorii Muzyka.

Spektakl Balet o kawie
25 stycznia 2015 roku, godz. 17.00
Balet Dworski Cracovia Danza
Teatr Ludowy w Nowej Hucie
Kraków

Dodaj komentarz