Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk

15 stycznia w Wydawnictwie Znak ukazała się książka Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk.

Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze „Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze „Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Ewa Demarczyk z dnia na dzień stała się gwiazdą wielkiego formatu. W 1964 roku podbiła Paryż. Wróżono jej ogromną karierę. Miała najlepszych tekściarzy — Baczyńskiego, Tuwima, Dymnego. Dbała o każdy szczegół. Była wielkim odkryciem, wielkim spełnieniem i nagle zniknęła.

Autorki książki odkrywają źródła jej wielkości, opowiadają też o tym, ile kosztowały artystkę pełne pasji koncerty i całkowite oddanie sztuce. Czarnego Anioła polskiej sceny wspominają w książce m.in. Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki i przyjaciele z Piwnicy pod Baranami.

Ewa Demarczyk od wielu lat nie udziela wywiadów. Teraz dostajemy jej portret.

Angelika Kuźniak jest reporterką, autorką książek Marlene (2009) i Papusza (2013). Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press. Za wywiad z Hertą Müller otrzymała Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej. W roku 2014 otrzymała statuetkę Melchiora w kategorii Inspiracja Roku.

Ewelina Karpacz-Oboładze to reporterka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej.

Angelika Kuźniak, Ewelina Karpacz-Oboładze, Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk
Premiera: 15 stycznia 2015 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz