• 2015-01-15

Katarzyna Warańska i fotograficzne Przenikanie

Od 15 stycznia w Muzeum Rzemiosła – Piwnicy PodCieniami w Krośnie będzie można oglądać wystawę fotografii Katarzyny Warańskiej pt. Przenikanie.

Katarzyna Warańska, „Piasek – Szkło”, z cyklu „Krośnieńskie pejzaże” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Warańska, „Piasek – Szkło”, z cyklu „Krośnieńskie pejzaże” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentowane na wystawie prace to efekt poszukiwań i interpretacji fotograficznych Katarzyny Warańskiej. Od dłuższego czasu autorka pracuje nad cyklami prac, które nie są dosłownym pokazywaniem naszej rzeczywistości, a bardziej krążą na granicy innych dziedzin sztuki takich jak grafika czy malarstwo. Tu rzeczywistość przeplata się z niedopowiedzeniami, świat realny z tym co w naszej wyobraźni – swoiste Przenikanie krajobrazu.

Wystawa jest nagrodą Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie w 7. Ogólnopolskim Biennale Fotografii Krosno – Miasto i ludzie Lubię to za cykl Krośnieńskie pejzaże Len – Płótno, Piasek – Szkło, Owoce – Wino.

Katarzyna Warańska – architekt krajobrazu i wnętrz, fotograf, podróżnik. Laureatka konkursów fotograficznych, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego oraz Rzeszowskiej Akademii Fotografii. Instruktor Fotografii Krajoznawczej PTTK, społecznik i współorganizator wielu inicjatyw kulturalnych.

W swoich pracach skupia się głównie na pejzażu. Często za pomocą aparatu i obiektywu, bez pomocy zbędnych środków postprodukcji, kreuje krajobraz na wzór grafik, akwareli czy olejnych obrazów. Jej prace są minimalistyczne, czasem bardzo graficzne i czyste formą, innym razem bardzo malarskie pełne subtelnie dobranych kolorów.

Katarzyna Warańska, Przenikanie
Wernisaż: 15 stycznia 2015 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia 2015 roku
Muzeum Rzemiosła – Piwnica PodCieniami w Krośnie

Dodaj komentarz