• 2015-01-15

Francuskie Randez-Vous

21 stycznia w krakowskim Kinie Pod Baranami ruszy nowy cykl filmowy, przygotowany wspólnie z Instytutem Francuskim w Krakowie, kierowany do miłośników francuskiej kinematografii i widzów francuskojęzycznych.

„Radiostars", plakat (źródło: materiały prasowe)

„Radiostars", plakat (źródło: materiały prasowe)

Francuskie Randez-Vous, czyli pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych filmów kinematografii francuskiej – zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki filmowej. Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w środowe wieczory. Wszystkie filmy są wyświetlane w oryginalnej francuskiej wersji językowej, z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają amatorów kina francuskiego, widzów francuskojęzycznych, a także adeptów języka Moliera. Podczas pierwszego spotkania, 21 stycznia, zostanie zaprezentowany komediowy film drogi – Radiostars.

Radiostars, reż. Romain Lévy, Francja 2012

Gdy największe marzenie Bena (Douglas Attal) – zostać gwiazdą stand-upu w Nowym Jorku – okazuje się jednocześnie jego największą porażką zawodową, mężczyzna pakuje walizki i wraca do Paryża. We Francji znajduje zatrudnienie w stacji radiowej jako autor skeczy. Niestety, pomimo starań całej ekipy słuchalność radia spada na łeb na szyję. Aby ratować stację, dyrektor wysyła radiowców w teren, by spotkali się z wiernymi słuchaczami i podbili serca nowych. Dla zadufanych w sobie paryżan podróż po bezdrożach francuskiej prowincji okazuje się nie lada wyzwaniem.

Ta ciesząca się dużą popularnością komedia, pokazywana w ramach My French Film Festival (edycja 2014), odwołuje się m.in. do takich radiowych filmów jak kultowy Good Morning, Vietnam, komediodramat Więcej czadu czy Rozmowy radiowe Olivera Stone’a.

Radiostars w cyklu Francuskie Randez-vous
21 stycznia 2015 roku, godz. 19.15
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz