• 2015-01-14

Czarny węgiel, kruchy lód w polskich kinach

Od 23 stycznia na ekranach kin będzie wyświetlany Czarny węgiel, kruchy lód reżyserii Yi’nan Diao. Film został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Odtwórca głównej roli Fan Liao za wspaniałą kreację został uhonorowany Srebrnym Niedźwiedziem.

„Czarny węgiel, kruchy lód”, reż. Yi’nan Diao (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czarny węgiel, kruchy lód”, reż. Yi’nan Diao (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czarny węgiel, kruchy lód to błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów.

Prowadzący akcję Zhang Zili zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

Czarny węgiel, kruchy lód
Reżyseria: Yi’nan Diao
Obsada: Fan Liao, Lun Mei Gwei, Xuebing Wang
Dystrybucja: Aurora Films
Od 23 stycznia 2015 roku

Dodaj komentarz