17. edycja konkursu Miedź w architekturze

Trwa siedemnasta edycja międzynarodowego konkursu Miedź w architekturze (Copper in Architecture Awards 17), na najlepszy obiekt z zastosowaniem miedzi. Zgłoszenia konkursowe można składać do końca kwietnia 2015 roku.

Platforma Sztuki i Kreatywności, Guimaraes, Portugalia. Zwycięzca ostatniej edycji. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Platforma Sztuki i Kreatywności, Guimaraes, Portugalia. Zwycięzca ostatniej edycji. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do konkursu można zgłaszać budynki o różnorodnym charakterze, dowolnym przeznaczeniu i wielkości, których realizacja odbywała się w okresie od styczna 2013 do kwietnia 2014.

Warunkiem podstawowym jest wykorzystanie w konstrukcji budynku elementów miedzianych takich jak okładziny elewacyjne, pokrycia dachowe lub inne elementy architektoniczne wykonane z miedzi lub stopów miedzi. Jury, złożone z czołowych, europejskich architektów i krytyków, oceni całość projektu, a nie tylko sposób wykorzystania miedzi.

Celem organizowanego co dwa lata konkursu jest wybranie najlepszych obiektów, w których zastosowano miedź i jej stopy oraz zaprezentowanie ich międzynarodowej publiczności. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną opublikowane w specjalnym dodatku do czasopisma The Architectural Review oraz na stronie internetowej World Architecture News. Autorzy zwycięskiego obiektu otrzymają brązowe repliki rzeźby w stylu cykladzkim.

Konkurs European Copper in Architecture Awards wywodzi się od organizowanego od 1991 r. brytyjskiego konkursu Copper Roofing Competition. Początkowo organizowany był wyłącznie dla architektów brytyjskich i dotyczył zastosowania miedzi na pokrycia dachowe. W 1997 r. rozszerzono formułę konkursu o inne zastosowania miedzi, a od 2002 r. zaproszono do udziału również architektów z innych krajów.

17. edycja Miedź w architekturze
Organizator: European Copper in Architecture Awards
Zgłoszenia do 30 kwietnia 2015 roku

Dodaj komentarz