Štěpán-Dworakowska i Godlewska-Siwerska dla studentów w Arsenale

Galeria Arsenał zaprasza studentów nauczania początkowego i przedszkolnego Uniwersytetu w Białymstoku na spotkanie z Martyną Štěpán-Dworakowską, autorką wystawy Laboratorium zabawy oraz kuratorką Placu Zabaw Arsenał – Magdaleną Godlewską-Siwerską, które odbędzie się 14 stycznia. Spotkanie jest otwarte dla studentów innych kierunków.

Wystawa „Laboratorium zabawy”, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Laboratorium zabawy”, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tematem spotkania będzie program edukacyjny Galerii Arsenał i możliwość jego wykorzystania w przyszłej pracy z dziećmi.

Laboratorium zabawy to wystawa podsumowująca cykl warsztatów dla najmłodszych dzieci Sztuka dla Maciupkich. Martyna Štěpán-Dworakowska stworzyła w Galerii Arsenał magiczną stację doświadczalną sztuki, w której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wspólnie eksperymentować z materią i własnymi zmysłami.

Martyna Štěpán-Dworakowska, absolwentka scenografii Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), Katedry Teatru Lalkowego i Alternatywnego. Jako autorka scenografii i kostiumów współpracuje z teatrami w Polsce i w Czechach, a jej twórczość często skierowana jest do najnajów czyli widzów młodszych niż najmłodsi… Mama czteroletniego Maciusia.

Każdy z nas, we wczesnym dzieciństwie ma w sobie twórcze pragnienie poznawania świata i samego siebie poprzez własne zmysły, dlatego zależy mi na tym, by rozwijać dziecięcą wyobraźnię przy pomocy interaktywnych obiektów, które je pobudzają. Środki jakich używam, np. piasek, czy woda są materią, którą bawimy się intuicyjnie, organicznie, bez specjalnej podpowiedzi czy zachęty.

Martyna Dworakowska

Martyna Štěpán-Dworakowska i Magdalena Godlewska-Siwerska, Laboratorium zabawy
Spotkanie odbędzie się 14 stycznia 2015 roku o godzinie 12.00
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz