• 2015-01-13

Impresje Zimowe: dzieci tańczą dla rówieśników

Od 17 stycznia Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca i Szkoła Artystyczno-Akrobatyczna zapraszają na zimowe spektakle w wykonaniu uznanych artystów i dzieci, które wystawione zostaną w Auli im. Brunona Czajkowskiego w Poznaniu.

„Impresje zimowe", plakat (źródło: materiały prasowe)

„Impresje zimowe", plakat (źródło: materiały prasowe)

To już tradycja, że zimą po świętach wystawiamy spektakl przygotowany specjalnie przez dzieci i dla dzieci. Tym razem zabierzemy wszystkich do krainy wypełnionej muzyką Gabriela Kaczmarka i scenami baletowymi.

Anna Niedźwiedź, właścicielka Szkół

Impresje Zimowe podobnie jak schumannowskie Winterreise, to cykl połączonych ze sobą obrazów i przeplatających się opowieści, swoją inspirację czerpiących z zimowego krajobrazu i kulturowych wyobrażeń dotyczących tej pory roku.

W Impresjach Zimowych wyreżyserowanych przez Annę Niedźwiedź przewodnikami po krainie tańca są zabawny bałwanek, mroczny kruk i piękne śnieżynki. Uważni widzowie, którzy wsłuchają się, odkryją ukryte w warstwie dźwiękowej motywy polskich i zagranicznych kolęd oraz nawiązanie do tradycji jasełkowej. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Choreografię przygotowały: Ewa Aksamitowska, Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Beata Wrzosek-Dopierała. W rolach głównych wystąpią: Joanna Gaul, Katarzyna Skowrońska, Renata Dobkowska, Viktor Davydiuk (gościnnie), a także uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej.

Impresje zimowe
Od 17 stycznia 2015 roku
Aula im. Brunona Czajkowskiego
Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź
Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca
Szkoła Artystyczno-Akrobatyczna
Poznań

Dodaj komentarz