• 2015-01-12

An Evening with Judy

15 stycznia o godzinie 19.00 w Cricotece wystawiony zostanie nowy spektakl Raimunda Hoghe – An Evening with Judy.

Raimund Hoghe – An Evening with Judy (źródło: materiały prasowe)

Raimund Hoghe – An Evening with Judy (źródło: materiały prasowe)

Najnowsze solo Raimunda Hoghe kontynuuje serię portretów śpiewających kobiet. Spektakl opowiada o amerykańskiej piosenkarce i aktorce Judy Garland, której kariera rozpoczęła się już w dzieciństwie a skończyła jednak tragicznie – w wieku 47 Garland zmarła wskutek przedawkowania leków nasennych.

W swoim solo Raimund portretuje artystkę i jej twórczość na tle jej prywatnego życia i powojennej Ameryki oraz przełamuje stereotypowy obraz Judy Garland jako aktorki udowadniając, że była o wiele bardziej wszechstronną artystką, niż dotąd uważano: występowała nie tylko w kultowych musicalach, ale zachwycała także w filmowych rolach dramatycznych, jak choćby w Judgment at Nuremberg odsyłającym bezpośrednio do pierwszego solo Raimunda Hoghe, Meinwarts (1994), w którym pojawia się przedstawiona w filmie historia żydowskiego śpiewaka Josepha Schmidta zamordowanego przez Nazistów w Szwajcarii.

Razem z trybutem dla Marii Callas 36 Avenue Georges Mandel, An Evening with Judy tworzy trylogię, której centrum stanowią trzy niezwykłe osobistości muzyczne.

Raimund Hoghe – An Evening with Judy
15 stycznia 2015 roku, godz. 19.00
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
Kraków

Dodaj komentarz