Wrocław zaprasza wydawców do 10. edycji Nagrody Angelus

Do 28 lutego wydawcy mogą zgłaszać książki do 10. edycji konkursu o Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angleus, organizowanego przez Miasto Wrocław.

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus – logo (źródło: materiały prasowe)

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus – logo (źródło: materiały prasowe)

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus jest najważniejszą nagrodą w dziedzinie prozy dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej. Nagroda, którą stanowią statuetka Angelus autorstwa Ewy Rossano i czek na kwotę 150 tys. zł, przyznawana jest za najlepszą książkę opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim. Wręczana zostaje w październiku podczas uroczystej gali we Wrocławiu.

To wydawnictwa zgłaszają wydane w 2014 roku dzieła autorów żyjących, pochodzących z 21 krajów: Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry. Każdy wydawca ma prawo zgłosić jedną książkę autora zagranicznego i jedną autora polskiego.

Ponadto każdy juror ma prawo zgłosić do Nagrody jedną książkę

Termin nadsyłania książek (w 10 egzemplarzach) upływa 28 lutego. Do książek należy dołączyć również pisemne zgłoszenie zawierające:

  • imię i nazwisko autora książki,
  • tytuł i rok publikacji pierwszego wydania książki,
  • nazwę i dane kontaktowe zgłaszającego książki do konkursu.

Książki należy wysłać na adres biura nagrody.

10. Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus
Termin nadsyłania zgłoszeń: 28 lutego 2015 roku
Wydział Kultury Urzędu Miasta Wrocławia

Dodaj komentarz