Absolwencka Kontynuacja w Piotrkowie Trybunalskim

Od 23 stycznia w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim będzie można oglądać wystawę pt. Kontynuacja w ramach której swoje prace zaprezentują absolwenci Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Romany Hałat oraz Pracowni Malarstwa prof. Aleksandry Gieragi z ASP w Łodzi.

Aleksandra Gieraga, z cyklu „O podwójności”, „Labirynty”, 2002 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksandra Gieraga, z cyklu „O podwójności”, „Labirynty”, 2002 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Kontyuacja obrazuje postawy twórcze odnoszące się do medium malarskiego i rysunkowego jako głównego środka wyrazu twórców będących studentami i absolwentami Pracowni Rysunku i Malarstwa profesor Romany Hałat. Osobowość, intuicja i podejście do obrazu oraz rozumienie znaczenia medium malarskiego i procesu twórczego stały się podstawą w budowaniu własnego świata dla wielu studentów, którzy mieli możliwość studiowania w Pracowni Rysunku i Malarstwa u profesor Romany Hałat. Płaszczyzna, struktura, tkanka malarska oraz przestrzeń wewnętrzna obrazu były wyznacznikami do budowania prac powstających w pracowni. Istotnym elementem pracy profesor Romany Hałat był intensywny kontakt oraz rozmowy ze studentami, którzy rozwijali własne widzenie obrazu i świata oraz świadomość podejmowania decyzji twórczych w obszarze malarstwa i rysunku. Z pracowni tej wyszło w artystyczną dorosłość wielu znanych i cenionych dziś twórców. Drugą częścią wystawy jest prezentacja prac wybranych studentów, absolwentów Pracowni Malarstwa profesor Aleksandry Gieragi, która w swej pracy artystycznej i pedagogicznej bliska jest postawie profesor Romany Hałat. Niezmiennie w ujęciu budowania obrazu oraz w procesie tworzenia najistotniejszymi są wrażliwość i umiejętność myślenia strukturą wewnętrzną obrazu oraz przekaz zawierający warstwę treściową związaną z przeżyciami autorów prac, które w wersji finalnej stają się bytem istniejącym samodzielnie.

W wystawie udział biorą: Aleksandra Gieraga, Piotr Janik, Maciej H. Zdanowicz, Bartek Jarmoliński, Ewa Żochowska, Beata Bugaj Tomaszewska, Piotr Płonka, Marzena Borowiec, Tomasz Musiał, Monika Czarska, Marek Miśkiewicz, Katarzyna Dąbrowska, Małgorzata Wojciechowska, Malwina Kuczkowska, Małgorzata Sulewska Czarnecka, Patrycja Lewandowska, Mikołaj Sęczawa, Justyna Radziej, Marta Piątkowska, Tomasz Ciesielski, Katarzyna Gołębiewska, Tomasz Sosnowski, Maria Stelmaszczyk, Agnieszka Rydz, Maciej Bohdanowicz.

Kurator: Bartek Jarmoliński

Kontynuacja
Wernisaż: 23 stycznia 2015 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 22 lutego 2015 roku
Ośrodek Działań Artystycznych
ul. Dąbrowskiego 5
Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz