Kasia Turajczyk w świecie baśniowym

10 stycznia w Galerii Bałuckiej w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Kasi Turajczyk A teraz zażyjmy sobie piegów! Na wystawę składają się prace z motywami zaczerpniętymi z ilustracji do książek dla dzieci.

Kasia Turajczyk „Catch me if you can” (źródło: materiały prasowe)

Kasia Turajczyk „Catch me if you can” (źródło: materiały prasowe)

Prace zwracają uwagę odbiorcy swoją różnorodnością form, stylów oraz swobodą podejścia do tematu. Kasia B. Turajczyk maluje, stosując technikę olejną i akrylową. Wykorzystuje żywą i różnorodną kolorystykę – kolory dziecięcych emocji, pobudzających ich wrażliwość. Są to kolory ciepłe, m.in. czerwienie, oranże, a także zielenie, błękity czy turkusy.

Kasia Turajczyk ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim oraz filologię słowiańską na Uniwersytecie Amsterdamskim i podyplomowe studia managerskie na VU w Amsterdamie. Uzyskała również dyplom tłumacza przysięgłego. Obecnie mieszka i tworzy w Anglii. Zajmuje się malarstwem, fotografią, a także pisze książki dla dzieci.

Pierwsze doświadczenie jako malarka zdobyła w Austrii. W roku 2003 miała dużą indywidualną wystawę w AWC Galerii w Hadze. Od tego czasu wystawia regularnie, zarówno na wystawach grupowych, jak i indywidualnych, m.in. w Holandii i Anglii.

Kasia Turajczyk „The Loony Bin of Life” (źródło: materiały prasowe)

Kasia Turajczyk „The Loony Bin of Life” (źródło: materiały prasowe)

Uważam, że nasze istnienie na tej planecie jest nieistotne, bez znaczenia. Jesteśmy tutaj przelotnie i na krótko w stosunku do istnienia wszechświata. Dlatego uważam, że gdybyśmy nie traktowali siebie tak strasznie poważnie, to krótkie istnienie, które jest nam dane, stałoby się o wiele bardziej strawne, przyjazne, łatwiejsze i szczęśliwsze dla każdego […]. Akceptacja, szacunek, miłość, wolność myślenia to najważniejsze, co nam jest dane i powinniśmy to szanować i kultywować. Kocham piękno, kocham sztukę i żyję dniem dzisiejszym. Mam nadzieję, że moje widzenie świata i ukochanie piękna w jakiś sposób spełnia się, uwidacznia […] w moich pracach.

Kasia Turajczyk

Ma to swoje odzwierciedlenie w obrazach, na których widoczne są przede wszystkim postaci ze świata baśni.

Kasia Turajczyk | A teraz zażyjmy sobie piegów!
Wernisaż: 10 stycznia 2015 roku, godz. 17.00
Czas trwania wystawy: do 28 lutego 2015 roku
Galeria Bałucka, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi

1 komentarz do artykułu “Kasia Turajczyk w świecie baśniowym”

  1. KBT

    Wystawa jest czynna do konca lutego. Naprawde warto zobaczyc te czarujace obrazy. :-)

Dodaj komentarz