• 2015-01-10

Yunus Emre Enstitüsü z pokazami filmów w całej Polsce

Począwszy od 13 stycznia, w wybranych kinach w Polsce, raz w miesiącu, pokazywane będą filmy wybrane przez przedstawicieli Yunus Emre Enstitüsü w Warszawie.

„Do widzenia”, reż. Zeki Ökten – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Do widzenia”, reż. Zeki Ökten – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Yunus Emre Enstitüsü to turecka instytucja, której celem jest propagowanie za granicą wiedzy na temat Turcji, jej języka, kultury, historii i sztuki. W ramach tej organizacji działa Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie, które wyszło z inicjatywą rozpoczęcia nowego cyklu filmowego. Dzieła tureckich reżyserów pokazywane będą raz w miesiącu w warszawskim Kinie Muranów, Kinie Agrafka w Krakowie oraz poznańskim Kinie Muza. Na pierwszy ogień idzie film Do widzenia w reż. Zeki Öktena.

Do widzenia to pełna humoru i wzruszeń historia piątki przyjaciół (czterech mężczyzn i jednej kobiety), którzy prowadzą skromne życie na tureckiej wyspie Bozcaada. Pewnego dnia okazuje się, że Galip, od lat platonicznie zakochany w mieszkającej na Kubie Rosie, choruje na raka. Przyjaciele, postanawiają, że zrobią wszystko, aby umożliwić Galipowi spotkanie z ukochaną. Niestety, mimo wielu poświęceń, zdobycie środków na ten cel okazuje się niezwykle trudnym zadaniem. Wówczas grupa przyjaciół decyduje się zrealizować pewien karkołomny pomysł…

„Do widzenia”, reż. Zeki Ökten (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Do widzenia”, reż. Zeki Ökten (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do widzenia
Reżyseria: Zeki Ökten
13 stycznia 2015 roku, godz. 18.00
Kino Muranów w Warszawie
Kino Agrafka w Krakowie
15 stycznia 2015 roku, godz. 19.00
Kino Muza w Poznaniu

Dodaj komentarz