• 2015-01-10

Baranki dzieciom: poranki filmowe w Kinie pod Baranami

Kino Pod Baranami w Krakowie wraz z początkiem nowego roku zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę niedzielnych poranków filmowych dla dzieci. Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się 11 stycznia.

„Baranki Dzieciom", plakat (źródło: materiały prasowe)

„Baranki Dzieciom", plakat (źródło: materiały prasowe)

Tym razem organizatorzy przybliżą maluchom najpiękniejsze klasyczne polskie filmy animowane, z którymi dorastali ich rodzice lub starsze rodzeństwo. Na ekranie pojawią się m.in. Reksio, Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Smok Wawelski czy Baltazar Gąbka. Obok tradycyjnych filmów w programie nie zabraknie najnowszych produkcji, które odwołują się do najlepszych wzorców rodzimej kinematografii dla dzieci. Najmłodsi widzowie wyruszą na spotkanie z przygodą w towarzystwie Mami Fatale, poznają wartość przyjaźni dzięki Parauszkowi i jego kompanom oraz nauczą się obserwować i poznawać świat za sprawą niesfornej Florki.

Po każdym seansie filmowym dzieci będą miały możliwość poznawania swoich talentów i umiejętności oraz rozwijania wyobraźni podczas zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji cyklu maluchy wezmą udział m.in. w zajęciach plastycznych i muzycznych oraz zabawach ruchowo-rozwojowych z Famigą.

Podczas najbliższego spotkania odbędą się warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń perkusisty Marka Smoka Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

„Baranki w Afryce", fot. Aleksandra Nowak (źródło: materiały prasowe)

„Baranki w Afryce", fot. Aleksandra Nowak (źródło: materiały prasowe)

Ponadto wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina od kuchni, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Cykl Baranki Dzieciom
Od 11 stycznia do 22 lutego
Najbliższe spotkanie: 11 stycznia 2015 roku, godz. 11
Kino pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz